Premiera Volvo V40

Zupełnie nowe Volvo V40, to pięciodrzwiowy i pięcioosobowy prestiżowy hatchback, który łączy w sobie cechy samochodu kompaktowego z zaletami i wyposażeniem dużego auta. Swoją linią stylistyczną nowy model nawiązuję do kultowego Volvo P1800ES.

Głównym wyróżnikiem auta jest klasyczna maska w kształcie litery V oraz błyszczący, niski i szeroki przedni grill. Powiększono również dolny wlot powietrza, który teraz rozciąga się od jednego do drugiego nadkola. Światła do jazdy dziennej zostały umieszczone w dolnych narożnikach, a ich linia zakrzywia się ku górze. Te wszystkie zabiegi nadały samochodowi bardziej dynamiczny charakter oraz polepszyły jego właściwości aerodynamiczne. Sportowe cechy auta widać, także pozostałych elementach stylistycznych nowego Volvo V40. Boczne przetoczenia nawiązują stylem do legendarnego modelu P1800, a linia dachowa sprawia wrażenie, że samochód pochyla się do przodu.Samochód wyróżnia również stały panoramiczny szklanych dach, który rozciąga się od szyby przedniej do oparć tylnych siedzeń. Szyba jest przyciemniana i zaprojektowana tak, aby zmniejszyć promieniowanie podczerwone w przedziale pasażerskim. Pod sufitem znajduje się sterowana elektrycznie materiałowa żaluzja. Żaluzja otwiera się od tyłu, co oznacza, że pasażerowie z tyłu mogą cieszyć się światłem słonecznym, podczas gdy kierowca i pasażer z przodu pozostają w cieniu. Wnętrze Volvo V40 zostało zaprojektowane z myślą o wszystkich pasażerach – szczególny nacisk położono na ergonomię, wygodę i komfort. Dodatkowo dobór materiałów i kolorów podkreśla wrażenie luksusowej jakości i wykonania.Ergonomia i wygoda to kluczowe słowa opisujące proces projektowania foteli przez Volvo Car Corporation. Podobnie jak fotele przednie, skrajne siedzenia z tyłu są wygodnie ukształtowane. Elektryczne ogrzewanie foteli jest dostępne w obu siedzeniach przednich i w bocznych z tyłu.

Nowe V40 zawiera charakterystyczną dla Volvo wąską konsolę centralną, która teraz jest silniej wyrzeźbiona niż w poprzednich modelach. Kolejną nowością samochodu jest bezramkowe lusterko wsteczne oraz podświetlana gałka zmiany biegów. Diody LED są także w kieszeniach schowków na panelu drzwi.

Samochód wyróżniają również nowy design cyfrowych zegarów. Wszystkie komunikaty wyświetlane na nich, właściciel samochodu może w pełni modyfikować. Personalizacji może ulec również zewnętrzna stylistyka auta. Dzięki zestawowi stylizacyjnemu obejmującemu owiewki, dwukolorowy dyfuzor tylny, prostokątne chromowane podwójne rury wydechowe, 18-calowe alufelgi oraz spojler dachowy, czynią nowe Volvo V40 jeszcze bardziej sportowym.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również