Piknik Volvo w Warowni Pszczyńskich Rycerzy

16 czerwca zaprosiliśmy naszych klientów na piknik do Warowni Pszczyńskich Rycerzy, która stylizacją architektoniczną nawiązuje do epoki pomyślności, jaką było dla Pszczyny panowanie Jana II Żelaznego i Heleny Korybutówny. Wygląd i wnętrza tej budowli zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, użyte naturalne materiały – głównie drewno i kamień – oraz misternie wykute metalowe elementy, znakomicie podkreślają jej średniowieczny klimat.
Rycerze i damy dworu, obozowisko rycerskie oraz muzyka płynąca z każdej strony, to tylko niektóre elementy, wprowadzające gości w klimat epoki. Bractwo Rycerskie Zamku Będzin zadbało o wiele atrakcji dla naszych gości. Każdy chętny, mógł wcielić się w rolę rycerza bądź damy dworu, przymierzając zbroje, suknie oraz wziąć udział w potyczkach rycerskich. Prowadzono także warsztaty nauki tańca dawnego i tańca z ogniami oraz strzelania z łuku. Nie mogło również zabraknąć salwy z broni czarno prochowej.
Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy „krwawego rzemiosła”. Kat oraz jego pomocnicy prezentowali narzędzia kar i tortur oraz polowali na czarownice.
Wszystkim uczestnikom, sponsorom i organizatorowi tegorocznego pikniku składany serdeczne podziękowania.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również