Euro Kas Autoryzowany Dealer Volvo Sponsorem towarzyskiego meczu siatkówki Polska-Iran

20 maja 2017r.

Katowice i katowicki Spodek  po raz drugi były świadkiem pożegnania wybitnego polskiego siatkarza z grą w reprezentacji kraju w piłce siatkowej mężczyzn. Tym razem do grona byłych już reprezentantów dołączył Krzysztof Ignaczak.  Pożegnanie popularnego „Igły”, odbyło się 20 maja. Organizatorzy wydarzenia – Fundacja Aleja Gwiazd, przygotowali wiele atrakcji.  W antresoli Spodka, w specjalnie przygotowanych stoiskach z darmowymi plakatami, można było zrobić zdjęcie i zdobyć autograf siatkarzy – Wilfredo Leona, Mariusza Wlazłego, Marcina Możdżonka, Krzysztofa Ignaczaka i Łukasza Kadziewicza. Niewątpliwą gratką dla kibiców siatkówki był w tym dniu towarzyski mecz  Polska – Iran. Iran to przecież jedna z najlepszych drużyn świata, dwukrotny mistrz Azji, na ostatnich mistrzostwach świata w Polsce zajęli 6. miejsce.

Trenerem drużyny został niedawno Serb Igor Kolakovic, który starał się o posadę Biało-Czerwonych. Dla obu szkoleniowców był to więc debiut, gdyż także pierwszy mecz w roli selekcjonera Polskiej ekipy zaliczył Ferdinando De Giorgi. Wśród gości, na trybunach oprócz władz Katowic, PZPSu, był także Ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce Ramin Mehmanparast. Dla kibiców siatkówki gratką było także obserwowanie Krzyśka Ignaczaka na boisku – w pierwszym secie, zagrał na pozycji libero w reprezentacji po raz ostatni. W trakcie meczu po raz pierwszy w reprezentacji na parkiecie zgrali także młodzi kadrowicze – Maciej Muzaj, Bartek Lemański i Łukasz Kaczmarek. Atrakcji nie brakowało także podczas przerw w setach i w przerwach technicznych. Dla Krzysztofa i kibiców siatkówki wystąpiła grupa Cheerleaders Wrocław, grupa akrobatyczna „Trio ETC” oraz swoje największe przeboje zaśpiewał Rafał Brzozowski. A piosenkę „Tak blisko” wokalista zaśpiewał wspólnie z Krzyśkiem Ignaczakiem. Mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:0.

A potem przyszedł czas na pożegnanie Krzyśka.  Wielokrotny reprezentant Polski, mistrz świata z 2014 roku oficjalnie pożegnał się z reprezentacją mając na koncie 321 spotkań. W swoim dorobku ma złoto mistrzostw świata (2014), złoto (2009) i brąz (2011) mistrzostw Europy, srebro Pucharu Świata (2011) oraz złoto (2012) i brąz (2011) Ligi Światowej. „Igła” otrzymał z rąk Marcina Krupy, prezydenta Katowic i Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej koszulkę z numerem 321.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również